Cts. Şub 29th, 2020

İYİ BİR TAKIMIMIZ VAR

2. kampın kampının ardından tamamen lige yönelen Afjet Afyonspor’da teknik direktör Erkan Avseren Hacettepespor   ile oynanacak sezonun ilk maçı öncesi camiada kafalarda merak uyandıran sorulara cevap verdi. Başarılı hoca, 17 Haziran’dan bu yana iyi bir çalışma dönemi geçirdiklerini, lige her yönüyle hazır olduklarını söyledi.  Avseren yeni  transferler için de, “Gidenlerin yerini doldurduk. En az geçen yıl ki kadar iyi bir takımımız var.” dedi.

HAZIRLIK DÖNEMİ VE MAÇLAR

“Afyon’da yaptığımız kamplarında çok sıkı çalıştık. Bu çalışmalarımızın karşılığını ligde alacağız. Tüm planlamamız bu yönde. Afyon kampında oyuncular çok istekliydiler. Hazırlık döneminde 3  hazırlık maçı oynadık. Yendiğimiz ve yenildiğimiz maçlar oldu. Skorlara kimse aldanmasın. Eksikliklerimizi tespit ettik. Sonuçlar o kadar önemli değil.

Üstün oynadığımız maçlar fazlaydı. Fizik kondisyon alarak gayet iyi durumdayız. Pozisyonlara giriyoruz. 90 dakika boyunca mücadele ediyoruz. Bizim için önemli olan bunlar.. Dediğim gibi fizik, kondisyon ve kalite anlamında eksiğimiz yok. Artık lig haftasındayız. Önümüzdeki süreçte ilk 11’i net şekilde ortaya koyacağız”

YENİ TRANSFERLER

“Giden arkadaşlarımız oldu. Yerlerine aldığımız oyuncular var. Bizim en büyük artımız, iskelet kadromuzdaki oyuncularımızın uzun yıllardır bir arada oynamaları. Bu bizim için büyük bir avantaj. Geniş bir kadroya sahibim.Elimizdeki futbolcular sonuca gidecek futbolcular. Transferi bitirmiş değiliz. Şuan elimizdeki kadromuz en iyi kadromuz. İyi ve kaliteli oyunculara sahibim.. ”

RAKİPLERİMİZ VE LİG

“Bir hayli zor bir ligdeyiz. Ciddi yatırım yapan takımlara karşı oynayacağız. Mesela ilk rakibimiz Hacettpepor Ciddi transferler yaptılar. Geçen sezondan daha zor bir lig bizi bekliyor. Her ne olursa olsun, bizde Afjet Afyonspor’uz. Ne şampiyonluk havasına gireceğiz, ne de karamsarlığa kapılacağız. Dengeli oynayacağız. Ciddiyeti asla elde  bırakmayacağız.İşi sıkı tutunca neler yapabildiğimizi herkes gördü. Dolayısıyla yere sağlam basan ne yaptığını bilen bir takım olarak yolumuza devam edeceğiz”

LİG VE KUPA

“Bu sezon yine lig ve kupa olmak üzere iki kulvarda mücadele edeceğiz. Geçen sezon kupada üçüncü maçta elenmiştik. Bu sezon kupa statüsü de yine  tek maç eleminasyon sistemi olacak. Bu sistem bize göre. Grup aşaması olsaydı geçen sezon ki düşüncemin arkasında olurdum. Ligi tercih ederdim. Çünkü geniş bir kadroya sahibim.  Kilit  oyuncularımın sakatlandığını düşünün. Bu, lige olumsuz yönde yansırdı. Eleme usulü olduğu için kupada iki-üç tur gidebiliriz. Lige gelince… Ayağımızı yere sağlam basmalıyız. . Geçen sezonun ardından artık bu ligde  kalmak” . Büyük oynayacağız.. Yukarıları zorlayan bir takım görüntüsü içinde olacağız”  Hamza Yılmaz özel

10 views

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: