Pts. Şub 24th, 2020

BENİM ARKAMDA FALAN VAR..!

Sevgili okurlarımız son yıllarda kamu hizmetlerinde yönetici pozisyonunda olan bazı bürokratlar kendilerini çalışanlarına güçlü gösterebilmek için “Benim arkamda falan bakan var “ veyahuttta “falan milletvekili ve falan siyasetçi var “ gibi söylemlerde bulunuyorlar. Bu uygulamalar ülkemizin bütün köşelerinde olduğu gibi maalesef güzel Afyon’umuzda da oluyor. Gün geçmiyor ki bu tür haberler kulağımıza gelmesin.Bu konuda daha öncede “ Mor Gabriyel ve Şıngırdak Melehat “ başlıkları ile köşe yazılarım olmuştu.Bu yazılarımda özet olarak bürokratların büyük bölümünün makam ve mevkilerini kaybetmemek için siyasilerin adını kullandığını vurgulamıştım. Bu yazılarım oldukça ses getirmişti,ancak yazılarımız o dönemde itibar görmüş,haklılığımız vurgulanmıştı.Ancak sonuçta değişen bir şey de olmadı.Koltuğundan endişe duyan bazı bürokratlar eskiden olduğu gibi bulundukları mevkileri kaybetmeme adına bazı siyasilerle olan yakınlıklarından bahsetmeye başladılar.Hatta dahada ileri giderek “ benim ardımda İç İşleri Bakanı ve spor bakanı yardımcısı var diyecek kadar ileri gittiler.Adım gibi biliyorum adı geçen bu iki bürokrat söylenildiği gibi Afyon’daki il müdürüne “ Devam koçum arkanda biz varız “ dememişlerdir.Afyon’daki bu bürokrat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nurullah Pervaneli’dir. Siyasilerin adını kullanarak çalışanlarına mobing uygulamaktadır. Şu anda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde huzursuzluk tavan yapmış durumdadır.Bu yetmiyormuş gibi ilginç olaylar yaşanmaktadır.Nasılmı..?

1-Geçtiğimiz günlerde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Karahisar Gençlik Merkez Müdürü Gökhan Gürbüz açığa alındı.İddaalara göre Gökhan Gürbüz müteahhit Halil Durgut ile yap-sat işi yapmıya başlıyorlar.Edindiğim bilgilere göre bu işin içinde Müdür Pervaneli’de var. Devletin binası müteahhitlik ofisi gibi kullanılıyor.Burada satın almalar,alışverişler yapılıyor.Çok büyük rakamlı satışlar yapılıyor.Ancak son dönemde pastadan pay alınırken bazı sorunlar yaşanıyor.Birileri konuyu sayın Vali’mize kadar ulaştırıyor.Bu tür olaylardaki ciddiyet ve titizliğini bildiğimiz sayın Vali Gökhan Gürbü’ü açığa alıyor ve tahkikatlar başlıyor.İşte tam bu aşamada Müdür Pervaneli “ Benim olaylardan haberim yok “ diyor ve işin içinden sıyrılıp çıkıyor. Dairede aylardır alışverişler yapılıyor,para trafiği tavan yapıyor Pervaneli “ benim haberim yok “ diyor. Adama sormazlarmı ; müdür bey tüm bunlar olurken sen neredeydin..? diye..Konuyu daha fazla irdelemek istemiyorum çünkü edindiğim bilgilere göre konu yargıya intikal etmiş ve ortalık biraz karışacağa benziyor bekleyip görelim.

2- Sayın Müdür bildiğiniz gibi birkaç ay önce çalışanlarınızdan Ömer Sertel hiçbir güvenlik önlemi alınmadan çıktığı merdivenden başının üzerine düşerek öldü.Bu zavallı kardeşimizin ölümünde baştan sona bir sorumsuzluk var.Neden bu kardeşimiz tek başına merdivene çıkarken yanına emniyet açısından birisi verilmedi..? Olayın sonrasında A . beye siz “ bir yazılı emir yaz sorarlarsa görevlendirme ile merdivene çıkmıştı kendisi tedbir almamış “ dersiniz dedinizmi..? Bu A. Bey böyle bir yazıyı neden yazmadı..? Emrinize uymadı..? Dahada önemlisi bu görevlinin öldüğü akşam Bakanlık görevlilerinin seminer için Afyon’da kaldıkları lüks otelde sizin talimatınızla Gençlik Merkezi bir eğlence tertipledimi..?Eğer tertiplendi ise siz hiç vicdan azabı yaşamadınızmı..? Bir yanda ihmal sonucu ölen bir delikanlı,diğer yanda aynı gece eğlenen daireniz mensupları..Hayret değilmi ?

3-Anıt park yanındaki eski kapalı spor salonu şu anda ne durumdadır ve kimlere hizmet vermektedir..? Tabanı laminant parke ile döşenen bu salona çok ağır spor aletlerinin koyulması sizin emrinizmidir..? Oradaki fitnes aletleri müdürlüğünüze mi aittir yoksa şahıs malımıdır..? Veyahutta şu anda görevli olan S.G ye mi aittir..? Kendisinin söylediği gibi cihazlar ona mı aittir ve kuruma hibe etmiştir öylemi..? Bu arkadaşımız neden gündüz mesai saatleri içinde değilde saat : 17.oo – 23.oo aralarında eğitim veriyor..? Kulağımıza öğrencilerden 50 lira toplandığına dair söylemler geliyor? Eğer alınıyorsa bu para hangi amaç için alınmaktadır ?

4-Sayın müdür daha soracağım çok soru var ancak zamanı var.Yazdığım bu yazıyıda diğer yazılarımı yaptığım gibi ilgili bakanlara göndereceğim.Onlarda bilsinler Afyon’da da isimlerinin nasıl kullanıldığını.

SONRAKİ YAZIM : Bundansonraki yazım “ MAVİ BONCUKLU DEVLET HASTANESİ “ olacak.Devlet hastanesinde yaşananları akıcı bir uslupla önünüze sereceğim.

Sağlıkla kalın.

788 views

1 thought on “BENİM ARKAMDA FALAN VAR..!

  1. Bu kurumun çivisi çıkmıştır her türlü olay entrika var keşke i.k adlı şube müdürünün şimdi spor şube müdürü antrenörleri kendi kulübünde çalıştırıp kulübe para kazandırdığını yüzme havuzu için belgesi olsun olmasın tüm yüzme bilen antrenörleri belki de bilmeyen seferber edip çalıştırdığını , kulüp için devletten yardım istediğini diğer kulüplere 3 kuruş para gelirken 15-20 bin lira bu kulübe neden geldiğini kulüplere ne kadar para verileceğini ayarlayıp kendi kulübüne para aktarması yaptığını ,alım satımlarda neden sadece bir kişiden alım yapıldığı (acaba bu kişiden komisyon mu alıyor?)Çünkü bu spor mağazasının 3 dükkanı var ve 3 firmanın ihaleye girmesi yeterli ve dolayısıyla bir kişi kazanıyor .Acaba i.K bu durumdan kar mı ediyor?fitness antrenörü S.G yıllardır şube müdürlerini korkutarak mesaiye akşam saatlerinde başlıyor devletin elektriğini suyunu kullanarak olmadı her tarafa ufo döşeyerek salonlarda çalışmalarını yapıyor normalde bu işi yapması için devletten maaşını alan kişi birde gelen sporculardan para talep etmektedir. Bir antrenör devletin yerinde salonunda insanlardan para alarak pomem kursu açabilir mi?Ben sağlık çalışanıyım kardeşim bu kurumda çalışıyor bende bu fitness salonuna gittim.Sanki salon kendisinin devletin antrenörü değilmişte ortada patron edasıyla gerine gerine dolanan bir tüccar gördüm . Bu kişi normal mesaisini yapıyorsa neden para alıyor yok mesai harici çalışıyorsa neden bu çalışmalarını mesai olarak gösteriyor bunlar araştırılsa daha ne pislikler çıkacak ortaya Gökhan Gürbüzün kankası olan müdür bunların hiç birinden haberi olmamış olamaz göz yummasının sebepleri araştırılsın bence .ismail barın eski şube müdürü bu işlere girmediği için mi anıtpark kapalı spor salonunu oraya sürülüp pasif göreve alındı acaba .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: