Cts. Şub 29th, 2020

2 ay kadar önce Afyonkarahisar Demokrat isimli internet gazetemizi faaliyete geçirdik.Tahminlerimizin çok ötesinde ve kısa sürede hiç beklemediğimiz bir okuyucu sayısına ulaştık.Bu gelişme bizi son derece mutlu etti.Ancak geçmişe özlemmi diyeyim yoksa okurlarımızın taleplerimi diyeyim bilemiyorum yazılı gazete çıkarma zarureti hasıl oldu.Ekip arkadaşlarımızla oturup konuyu enine boyuna tartıştık,neticede öncelikle haftalık bir gazete çıkarmaya karar verdik.Planlamamıza göre yıl sonuna kadar haftalık,önümüzdeki yılbaşı itibariylede günlük yayın yapmayı düşünüyoruz.
Değerli okurlarımız gazetemiz yazarları son derece tecrübeli ve usta kalemler.Konumları nedeniyle sizlere haber,siyaset,spor ve sosyal yaşam alanında güzel mesajlar vereceklerdir.Arkadaşlarımızın yazılarını zevkle okuyacağınızı umuyorum.Aramızda basın dünyasına yeni adım atmış arkadaşlarımızda var.Bu arkadaşlarımız halihazırda internet gazetemizde yazmaya başladılar ve de çok okunuyorlar.Özellikle aramıza yeni katılan Elif Nazmiye Genç kardeşimizin sosyal içerikli yazıları son derece beğeni topluyor. Arkadaşımızın bu seferki yazısı “ Kadına şiddet “..Sosyal içerikli bu yazıyıda bu vesile ile beğenilerinize sunuyoruz.Yine Avukat arkadaşımız Umut Kılıç’ın yazılarıyla Afyonkarahisar’a ışık tutacağına inanıyoruz.
Sevgili okurlarımız ben kişisel olarak haksızlıklara karşı son derece tepkili bir yapıya sahibim.Bu duruşum “ kavgacı “ kişiliğe sahip olduğum anlamına gelmez.Tam tersine “duygusal” bir yapıya sahibim.Yazdığım yazılarda belgeye önem veririm.Son derece hoşgörülüyümdür.Öyle olmasa daha yayınladığımız bu ilk sayımızda kamuda görevli bir il müdürünün gazeteciler hakkında bahsettiği ve “ gazeteci değillermi..? “ diye başlayan söylemini yazının tamamı ve söz sahibinin ismiyle birlikte yayımlardım.Dedimya bu sayıda da hoşgörüyü ön plana aldım.Ancak şahsın sarfettiği sözler hafızama yazıldı.Umarım adı geçen il müdürü bu söyleminin tamamını bana yazdırmak zorunda bırakmaz.
Okurlarımızın şundan emin olmalarını isterim ; tüm arkadaşlarım Afyon’umuzun daha ileri gitmesi için üzerlerine düşen görevi tereddütsüz yapacaklardır.Şehrimiz adına kim olumlu bir katkıda bulunursa olayı sizlere en güzel biçimde aktaracağız. Olumsuzluklarda ise eleştiri hakkımızı hakaret boyutuna varmadan kullanacağız.
İlimizde yayımlanan diğer yerel gazetelerde bizim dostumuz,refikimimizdir.Her biri şehrimizde isim yapmış gazetelerdir. Onlarada saygımız vardır.
Bu arada basın ahlak yasasınada uyacağımızın bilinmesini isteriz.
Sevgili okurlarımız. Gazetetimizin ofisi Mecidiye Mahhalesinde BİM market üzerinde her türlü haber, görüş ve önerileriniz için sizleri bekleriz. Yine whatsapp ve mail adresimizden de bizlere ulaşabilirsiniz.
Herkese sevgiler selamlar.

104 views

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: