Cts. Şub 29th, 2020

Cumhurbaşkanı’nı dinlemediler

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlıkla ilgili olarak sürekli ‘ Hastanelerde kimse rehin kalmayacak. Böyle bir durumda karışılarında beni bulurlar’ sözlerine rağmen Afyonkarahisar Park Hayat hastanesine kalp krizi şüphesiyle acil olarak giden Mehmet Ildız, yanında para olmadığı için önce tedavi edilmek istenmediğini, sonra da kimliğine el konulduğunu ve parayı getirdikten sonra kimliğini alabildiğini iddia etti.
ÖNCE 120 LİRA
8 Ekim Salı günü arkadaşlarıyla halı sahada futbol maçı yaparlarken göğsüne ağrı girdiğini ve nefes almakta zorlandığını söyleyen Mehmet Ildız, ‘ Arkadaşlarım kalp krizi geçirdiğimi düşünerek beni Park Hayat hastanesine kaldırdılar. Acil servise geldiğimizde Sısyal güvencem olmadığı için bana önce bakamayacaklarını söylediler ve arkasından 120 lira ücret ödememiz gerektiğini söylediler. Arkadaşlarım parayı ödedikten sonra bana müdahale yapıldı’dedi.
GETİR PARAYI AL KİMLİĞİ
Ücretin ödenmesinden sonra kendisinin EKG’sinin çekildiğini ve serum takılarak oksijen verildiğini söyleyen Ildız, ‘ Daha sonra doktorlar tarafından, ‘Birşeyin yok’ diyerek taburcu edilmek istendim. Ancak acil girişteki görevliler bu sefer de, 800 lira borucumuzun olduğunu söylediler. Kendilerine Acil servislerde ödeme yapılmaması gerektiğini anlatmaya çalıştım ama beni dinlemediler bile. ‘ Benim üzerimde şu anda param yok’ dediğimde ise yüzde 40 indirimli olarak 300 lira alalım o zaman dediler. Üzerimde hiç paramın olmadığını söyleyince nüfus cüzdanımı vermediler ve ‘Getir parayı al kimliğini’ diye konuştular. Bir gün sonra parayı götürdüm ve kimliğimi alabildim’dedi.
DEVLET YİNE BABALIĞINI YAPTI
Park Hayat hastanesinden taburcu edilmesine rağmen rahatsızlığının geçmediğini söyleyen Mehmet Ildız, ‘ Hastalığım Devlet Hastanesi Baştabibi Op.Dr. Mehmet Duran’a iletildi. Durumu inceleyen Duran, ilgililere talimat verdi ve teşhis ve tedavinin yapılmasını sağladı. Hem de hiçbir ücret ödemesi yapmadım. Kendisine bu konuda teşekkür ediyorum’dedi.
CİMER’E İLETECEĞİM
Park Hayat Hastanesinde yaşadığı sıkıntıyı CİMER’e de ileteceğini söyleyen Ildız, ‘ Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakaınımız sürekli olarak, hastanelerde kimsenin rehin alınamayacağını, acil durumlarda Özel hastanelerin herhangi bir ücret talebinde bulunamayacağını dile getiriyorlar. Ama Afyon’da bunu dinlemediler bile benim başıma gelenin başka bir hastanın başına gelmesini istemiyorum’dedi.

117 views

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: