Pts. Şub 24th, 2020

Valimizi ziyaret ettik

Gazetemizin çıkmaya başlaması üzerine sayın Vali’mizi ziyaret etme zarureti doğdu..Çarşamba günü sayın Vali’miz in gazetemiz yöneticilerini kabul edeceği haberi bize ulaştırıldı.Ben ve ekip arkadaşımız Serdal Günay onca yoğun işleri arasında bizleri kabul eden sayın Vali’mizin ziyaretine gittik.Valimiz bizi dinlemek lütfunda bulundu ve ziyaretimiz tahminimizden de uzun sürdü.Birçok konuda fikir alışverişinde bulunduk,sayın vali’mizin bize bazı önerileri oldu.Söylemleri gerçekleri yansıtıyordu ve bizde kendisine önerilerinden istifade edeceğimiz sözünü verdik.
Bu vesile ilede yoğun mesaisi arasında bizi kabul eden sayın valimize teşekkür ediyoruz.
TEMİZ ELLER.!
Gazetemizin yayımlanan ilk sayısında bir kamu kuruluşunun başındaki il müdürünün gazeteciler için; “ gazeteci değillermi.? “ diye başlayan söylemi ile gazetecilerin yedirilen bir yemekle kişiliklerinin satın alınabileceğini ima edişini köşeme taşımıştım..Bu müdürümüzün söyleminden bir kubbe bahsetmiş inşallah bu söyleminin tamamını bana yazdırmaz demiştim.Ben yinede yazmıyacağım ancak aynı il müdürünün denetlemekle yükümlü olduğu bir kurumun yöneticileri ile yemeğe gittiğini ve bu ortamın İzmir’de faaliyet gösteren Temiz eller gazete veTele televizyonunda resimli olarak yayınlandığını hayretle ve üzülerek öğrendim.Bu konudaki belge ve bilgiler elimizde.Gazetecileri söylemleri ile bir yemekle satın alınabileceklermiş gibi göstermeye çalışan bu müdürümüzün nasıl olupta denetlemekle yükümlü olduğu bir kurumun yöneticileri ile lüks bir otelin restaurant’ında yemek yediğini doğrusu yadırgadık.Bu yemek sonrası müdürümüzün bahse konu kurumu nasıl teftiş edeceğini doğrusu bizde merak ediyoruz.Ayrıca bu konuda bir açıklama beklemekte hakkımız diye düşünüyorum.
TUNELLERDEN KİM
SORUMLU.?
Geçtiğimiz hafta köşemde Afyon İzmir ve Antalya yol güzergahında kırkalıoğlu belinde yapılan ve Trafiği son derece rahatlatan “Afyonkarahisar Tunelleri “ nden bahsetmiştim.Konu tünellerin yeterince aydınlatılmayışı idi.Her iki tünelde ( gidiş-geliş ) aydınlatma açısından son derece yetersiz.Bu iki tünelde de yapımlarından bu yana sayısız kaza oldu.Eğer aydınlatmalar elden geçirilmez ise buralarda daha çok kazalar olacaktır bunu üzülerek iddia ediyorum.Buradan ilgililere bir kez daha sesleniyorum : kardeşim siz ne iş yaparsınız.? Buraları aydınlatmak için daha ne bekliyorsunuz.? İllaki ölümlü kazalarmı olsun.? Eyvah dersiniz ama iş işten geçmiş olur.Gelin bir felaket yaşanmadan şu tünellerin aydınlatma işini bir çözün.Herhalde bu sefer sesimi duyarsınız..!Göreviniz olan bu işlemi lütfen yaparmış gibi havalara da girmeyin.Her iki tünelde büyük kazalara aday ve gebe..!
O KILIF MİNAREYE UYMAZ
Geçtiğimiz hafta halı sahada futbol oynarken fenalaşan bir vatandaşımız, halı sahanın hemen yanında olan özel bir hastaneye götürülmüş, ‘acil’ olduğu halde sosyal güvencesi ve parası yok diye bakılmak istenmemişti.
Hasta gencin arkadaşları aralarında zar zor 120 TL muayene parasını temin edip hastayı zor da olsa acil’e yatırmışlardı.
Bir takım tetkikleri yapılan hasta 45 dakika sonra ‘bir şeyin yok’ denilerek taburcu edilmiş bu sefer de hastadan 800 TL talep edilmiş. Hastanın bu parayı veremeyeceğini söylemesi üzerine ‘hadi sana indirim yapalım 300 TL getir’ denilmiş.
Bu paranın temin edilememesi üzerine hastanın kimliğine el konularak ‘getir 300 TL’yi al kimliğini’ denilmiştir.
Hasta ertesi gün birilerinden 300 TL temin etmiş ve hastaneden kimliğini kurtarmıştır.
Bu konunun gazetemizde yayımlanması üzerine adı geçen hastane hakkında soruşturma başlatıldığını öğrendik.
Hastane yöneticileri ‘Kalp hastası değildi onun için yazılanlar yaşandı’ diyonlarmış ve kendilerini bu tarzda savunacaklarmış.
Hastayı gözle görerek, hiçbir muayene ve tetkik yapmadan ‘kalp hastası’ olmadığını dünyada tespit eden bir hastane olduğunu sanmıyoruz.
Böyle bir hastanenin Afyon’da olması gurur verici bir olay.
Yorum sizlerin

36 views

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: