Cts. Şub 29th, 2020

‘Dininiz imanınız varsa milleti bu zulümden kurtarın’

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya, Afyonkarahisar’da yaşanan trafik sorununa değinerek, “Dininiz imanınız varsa milleti bu zulümden kurtarın” dedi.
İnkaya, Partisinin il binasında düzenlediği basın toplantısında, 31 Mart Yerel Seçimlerde vatandaşa verilen vaatlerin yerine getirilmesini istedi.
Seçimlerin ardından 210 günün geçtiğini verilen sözlerin yerine getirilmesi için adım bile atılmadığını belirten İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya, şöyle konuştu:
“31 Mart seçimleri geçeli yaklaşık 210 gün olmasına rağmen ilimizin sorunları yerinde durmaktadır. Seçimlerde verilen vaatlerin ve projelerin artık hayata geçirilmesi gerekirdi. Trafik sorunu yerinde duruyor artarak duruyor. Trafik sorunlarına çözüm olacak raylı sistem hiç ses yok. Kent turizmine katkı sağlayacak Afyonkarahisar Kalesi yürüyen merdiven veya teleferik projesinden ses yok. Bunlara ek olarak Jeotermal ısınmada sistemi için bir şeylerin yapılması gerekmiyor mu? Havası kirlin illerden birisi olan ilimizde acil önlemler alınmalıdır.”

“MAKAM ARACINIZDAN İNİN DOLMUŞA BİNİN”

Toplu taşıma araçlarının özellikle sabah saatlerinde vatandaşın çekilmez çilesi haline geldiğini belirten İnkaya, yetkililerden makam araçlarından inerek, özellikle sabah saatlerinde bir kez olsun toplu taşıma araçlarına binmelerini istedi.
İnkaya, “Toplu taşıma araçlarında vatandaşın öğrencinin işe okula gittiği saatlerde Sayın yetkilileri toplu taşıma araçlarına özellikle 07-09 saatleri arasında binmeye davet ediyorum ve diyorum ki, 15 kişilik minibüslere 25 kişi bindirilmesi ne lütfen müsaade etmeyiniz. 1990’lı yılların sonunda bir belediye başkanımız bu konuda şehir içi minibüs ve otobüslerinde yolcu alma sınırlaması koymuş çok da başarılı olmuştu. Sonra ilin Valilik makamı da bu uygulamaya durdurulmuştu. Günlük işe gidip gelen masum insanları 15 kişilik araçlara 25 kişi binme zulmünden dininiz imanınız varsa kurtarın” diye konuştu.

49 views

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: