Cts. Şub 29th, 2020

Kentin en güzel işletmesi

Afyonkarahisar Sevgi Yolu’nda hizmete giren kafeyi 14 down sendromlu işletecek. Hizmete giren 4 katlı binadan oluşan kafenin 2 katı restoran olarak kullanılacak. Diğer üst katlar ise yine engelli bireylerin özel eğitim alanları olarak değerlendirilecek.
Açılışta konuşan Down Sendromlular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Fatma Mert, 2018 yılında kurulan derneğin, söz konusu projelerinin üzerinde 1 yıldır çalıştıklarını hatırlattı.
Başkan Mert, “Burası hem restoran hem de eğitim salonu olan bir yer. 4 katlı bir bina. Burada 18 yaş üstü 14 gencimiz çalışacak. Üst katımızda eğitim salonu bölümde de yaklaşık 100 çocuğumuz var. Bunlar dil eğitimi, ritim eğitimi, ebru sanatı ve resim gibi konularda gönüllü hocalarımız tarafından eğitilecek. Burası 5 yıldızlı restoran nasıl hizmet veriyorsa bizde o şekilde inşallah hizmet vereceğiz. Bizim tek farkımız burada melek yüzlülerimiz hizmet edecek. Tabi ki onları ablaları da destek olacak. Afyonkarahisar halkı melek yüzlülerimizin ellerinden yemek yemiş olacaklar” diye konuştu.
Tören sunuculuğunu sanatçı Şenol İpek yaparken, düzenlenen törene çok sayıda vatandaş katıldı.
Açılışta zaman zaman duygulu anların yaşandığı dikkat çekti.

42 views

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: