Cts. Şub 29th, 2020

AFJET AFYONSPOR DAHA İYİ OLABİLİR..

Geçtiğimiz Pazar günü Türkiye 2 ligindeki temsilcimiz Afjet Afyonspor’un lig lideri Samsunspor ile deplasmanda oynadığı maçı Televizyondan izledim.Maç öncesi konuştuğum bazı eski sporcu dostlarım ve yine bazı taraftarlar farklı bir yenilgiden bahsediyorlardı.Ben ise bu konuda fikir yürüten arkadaşlarıma Samsun’dan en azından bir beraberlik ile döneceğimizi söylemiştim ve “ eğer galip gelirsekde sürpriz olmaz “ demiştim. Bunu söylerkende daha önce seyrettiğim her iki takımında artılarını,eksilerini eski bir futbolcu,yönetici ve taraftar olarak ifade etmiştim.

Değerli okurlarım zaman zaman Afjet Afyonspor’u eleştirmiş olabilirim,bu benim Afyonspor’a karşı bir tavrımmış gibi algılanmamalı.Olaya “ tenkit ve eleştiriler iyiyi getirir “ mantığı ile bakmak gerekir.Dün Afjet Afyonspor’un oynadığı oyunu beğenmemiş olabilirim,ancak yeni hocanın gelişi ile birlikte takımda göze çarpan çok büyük değişiklikler gözlemledim.Takım öncelikle bir makine düzeninde oynuyor ve hocasının verdiği taktiği harfiyen uygulamak için elinden geleni yapıyor.Müsabakayı uzatma dakikalarıda dahil son dakikaya kadar bırakmıyor.Bildiğiniz gibi böylesi bir oyun oynamak üst düzey fizik kapasitesinin olmasını gerektirir.Takımın bu gücü bizlercede fark edildiğine göre demekki çalışmalar iyi gidiyor.Bu mantıkla takımın daha iyi olacağı kanısındayım.

Sevgili okurlarım dönelim Samsun maçına. Diyeceksinizki “ madem takım çok iyi neden yenildik.? “ . Sorunuzda haklısınız ancak bu sorunun cevabı yanlış kaleci transferine bağlı. Daha bu transfer yapıldığında “ eyvah “ demiştim.Çünkü kaleciyi Sandıklı Spor’da bal liginde oynadığı dönemden tanıyorum. Bu kaleci Afjet Afyon spor’un kalesini koruyacak çap ve kalitede değil. Nitekim Samsunspor’dan yediği ilk golü 3 sınıf bir amatör takımın kalecisi yemez.Ama bizimki yedi…! Bu kalecinin öncelikle kendine güveni yok. Eskiden bizlerin oynadığımız yıllarda yöneticilerimiz ve hocalarımız “ iyi bir kaleci ile maça başlayan takımın cebinde 1 puan her zaman hazırdır “ derlerdi.Söyledikleri doğruydu da,futbol yaşantım boyunca bu söylemin karşılığını çok gördüm. Ve yine iddia ediyorum Samsun maçına iyi bir kaleci ile çıksak bir puanı kesin alırdık,bu puan sayısı üçte olabilirdi.Yani rakibimizi sahasında yenebilirdik.Maçın geneline bakarsak eğer doksan dakika boyunca mücadele eden,gol pozisyonlarına giren bizdik.Maç boyunca futbolcularımız ayağa top yaptılar,gol pozisyonuna girdiler maçı almaları gerekirkende kaleci hatalarıyla maçı verdiler.Çok yazık oldu,Afjet Afyonspor bu yenilgiyi hak etmemişti İnşallah önümüzdeki maçları alırlar

Sağlıkla ve spor ile kalın.

100 views

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: